TR | AR

HİZMETLERİMİZ

İmalat ve Montaj


İSKELETİN YAPIMI

 
Her mobilyanın dayanıklılığını ve belkemiğini iskelet yapısı oluşturur. Bu yüzden sanayi amaçlı yetiştirilen, ve birkaç sezon boyunca bekletilmiş iyi kalite kayın ağacı kullanmaktayız. Kayın ağacını, gövdesindeki halkaların diğer ağaçlara göre daha düz olması nedeniyle tercih ediyoruz.
 
Gövdenin düz olması zayıf noktaları ortadan kaldırmanın yanı sıra, ağacın bükülmesini ve esnemesini de en az seviyelere indirmektedir.
 
İskeleti daha fazla güçlendirmek için bütün köşeler ağaç blokları ile desteklenmekte ve vidayla sağlamlaştırılmaktadır.
 
Bütün koltuklarımızda, iskelet yapısı masif sert ağaçtan oluşmaktadır.
 
Gerekli yerlerde ağaç iskelet, kayın kontra ile bir arada kullanılır. İskeletler cilalanmadan önce tamamen geleneksel yöntemlere sadık kalınarak yapılmakta ve standartlara uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir.
 
Cilaları  “Eskitme, Antika Beyazı, Krem, Ceviz, Natürel ceviz”  seçenekleriyle seçebiliyorsunuz. Eğer elinizde hazır bir numune varsa size onun aynısını da yapabiliriz.,
 

AHŞAP VE OYMA

 
Ürettiğimiz modellerin, memnun edici bir görünüme sahip olmasında iskeletin şekline, tasarımına, ve tabiki dekoratif oymalara uzun bir zaman ayırıyoruz.  Dekoratif oymalar, modelin tarzına ve karakterine uygun olabilmesi için günler hatta bazen aylar süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkmaktadır.
 
Ürünlerimizde yer alan bütün oyma motifleri, ustalarımız tarafından elle yapılmaktadır. Tatmin edici bir sonuç almak için tasarımların sanatsal hassasiyetle yapılmasına özen gösteriyoruz.
 
Modellerimizdeki temiz ve yalın çizgilerin tamamı standart oranlara ve tarihsel doğruluğa sadık kalınarak yapılmaktadır.
 

KESİM-DİKİŞ

 
Koltukları kaplayan bütün döşemelik kumaşlar,ustamızın keskin makasıyla elindeki şablona göre kesilir.Ustamız kumaşları koltuğa üniforma gibi net bir şekilde giydirmek için, kesilen parçaları dikişe uygun olacak şekilde hazırlar.
 
İğnesinden ipliğine kadar dikiş fiziksel beceri yanında sabır ve dikkat gerektiren bir aşamadır. Dikiş ustalarımız güzel bir dikiş işçiliği için, yapılan işin kalitesini dikkatli gözleriyle kontrol ederler.
 

DÖŞEMELER

 
İster geleneksel ister modern olsun, bir koltuğun döşenmesi, ustanın kayın iskeleti tezgahına koymasıyla başlar. Zemindeki esnekliği sağlayan kordon örgüsü, astarlar, dolgu malzemeleri, sünger katmanları koltuğu yavaş yavaş şekillendiren aşamadır.
 
Döşemede yumuşak bir oturum, ve güzel bir görünüm elde etmenin sırrı zeminin kaliteli bir şekilde hazırlanmasına bağlıdır.
 
Bazen sokağa atılmış kanepelerden veya eskiden evlerimizde kullandığımız koltuklardan hatırlayacağınız samana benzeyen bir malzeme vardı. Günümüzde ise bunun yerine dolgu malzemesi olarak üretilen özel süngerler kullanılmaktadır.
 
Döşemedeki çökmeleri engellemek için biz bu süngerlerin en kalitelisini kullanıyoruz. Ancak sertliği ve yumuşaklığı tercihinize göre siz seçebiliyorsunuz. Hatta sizin içinen yumuşak kuştüyü süngerleri bile yapabiliriz.
 
Kumaş ve deri seçiminde karar vermekte zorlanıyorsanız elimizdeki kataloglardan beğeneceğiniz bir kumaşla koltuğunuzu kaplamak bizim için çok kolay.

Diğer Hizmetlerimiz

Salon Takımları

2018 salon takımı modelleri Akay Mobilya’da.

Oturma Grubu

Uyuduğumuz zamanları saymazsak, evimizin dört duvarının arasında en çok vakit geçirdiğimiz kısım herhalde oturma odasıdır.

Çekyat Takımları

Geçmişi günümüze getiren Çekyatlar kalite ve konforu evinize taşıyor.

Teslimat

Sipariş ettiğiniz ürünler en kısa sürede elinizde

Ürünlerimize göz atın..

En Çok Tercih Edilen Klasik Mobilya Modelleri Günümüzde klasik mobilyalar; estetik ve modernlikle bütünleşerek ortaya göz alıcı tasarımların çıkmasına neden olmaktadır. Klasik modasının popüler olduğu son dönemlerde Akay Mobilya klasik mobilya tasarımları oldukça dikkat çekici ve estetik bir duruşa sahiptir.

Tümünü Görüntüle